Tulkotāja un rakstniece Jeļena Kostjukoviča Rīgā

Rīgā viesosies populārā tulkotāja, rakstniece un literārā aģente Jeļena Kostjukoviča

Viņa ieguvusi milzu atzinību un atpazīstamību Krievijā, pateicoties Umberto Eko darbu izcilajiem tulkojumiem uz krievu valodu. Jau kopš astoņdesmito gadu vidus Kostjukoviča pastāvīgi dzīvo Itālijā, kur pasniedz krievu literatūru, strādā kā krievu literatūras tulkojumu redaktore, kā arī iepazīstina itāļu izdevējus ar augstvērtīgu mūsdienu krievu literatūru. Viņas draugu lokā ir Umberto Eko, Boriss Akuņins, Ludmila Uļicka un citi izcili itāļu un krievu literāti. Kostjukoviča daudz ceļo, lasa lekcijas un vada tulkošanas meistardarbnīcas, organizējusi Umberto Eko viesošanos Tartu universitātē 2009. gadā.

Jeļena Kostjukoviča lieliski pārzina Itālijas mākslu un kultūru, viņas esejas par Itāliju dažādos gadalaikos publicētas itāļu un krievu žurnālos. 2006. gadā Kostjukoviča sarakstījusi saistošu kultūrvēsturisku grāmatu “Kāpēc itāļiem patīk runāt par ēdienu”, kas izdota itāļu, krievu, angļu, poļu un igauņu valodā. 2012. gada nogalē Daces Meieres tulkojumā tā iznāca arī latviešu valodā.

Jeļena Kostjukoviča lasa lekcijas par plašu tēmu loku: krievu un itāļu kultūra, tulkošanas teorija un prakse, Umberto Eko daiļrade u. c. Sava Latvijas apmeklējuma laikā viņa piekritusi tikties ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes studentiem un pasniedzējiem.

Tikšanās ar Jeļenu Kostjukoviču notiks LU Humanitāro zinātņu fakultātē (Visvalža ielā 4a)

28. februārī plkst. 18:15 (204. aud.) un
1. martā plkst. 12:30 (401. aud.).

Tikšanās organizē Jāņa Rozes apgāds un Sastatāmās valodniecības un tulkošanas nodaļa

Avots: http://www.hzf.lu.lv

Posted on by Administrator in Jaunumi

Add a Comment

You must be logged in to post a comment.