Notiks seminārs par čehu un latviešu literārajiem tulkojumiem “No baltajiem Karpatiem līdz Baltijas jūrai”

2022. gada 27. septembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālas bibliotēkas Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra lasītavā notiks populārzinātnisks seminārs un diskusija par čehu un latviešu literārajiem tulkojumiem “No Baltajiem Karpatiem līdz Baltijas jūrai: trīs gadu desmiti čehu un latviešu literārajos tulkojumos (1992–2022)”.

Pasākumu organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka, Čehijas Republikas vēstniecība Latvijā, Latvijas Universitātes Bohēmistikas un polonistikas centrs un biedrība “Latvija–Čehija”, un to atklās Čehijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Jana Hinkova (Jana Hynková) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora vietniece Anda Lamaša.

Seminārā sākumā Latvijas Universitātes docente Nadežda Kopoloveca iepazīstinās ar čehu daiļliteratūras tulkojumiem latviešu valodā laikposmā no 1992. līdz 2022. gadam. Par čehu daiļliteratūras tulkošanas pieredzi stāstīs tulkotājs Jānis Krastiņš, kurš savulaik saņēmis nozīmīgo Čehijas apbalvojumu Gratias Agit. Čehu Nacionālā korpusa institūta vadītājs valodnieks Mihals Škrabals (Michal Škrabal) vēstīs par latviešu daiļliteratūras tulkošanu čehu valodā, savukārt biedrības “Latvija–Čehija” priekšsēdētāja tulkotāja Halina Lapiņa informēs par jaunākajiem čehu daiļliteratūras tulkojumiem. Pasākuma noslēgumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas nozaru informācijas eksperte Astra Šmite sniegs ieskatu čehu un latviešu tulkotas literatūras kolekcijā.

Diskusiju vadīs tulkotāja un Ventspils Augstskolas lektore Aiga Veckalne.

Vietu skaits ir ierobežots, lūdzam pietekties laicīgi sūtot epastu uz adresi nadezda_kopoloveca@mzv.cz

Ieeja pasākumā bez maksas.

Posted on by Administrator in Uncategorized