Izsludināts Kopējās latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvas konkurss

Flag-Pins-Latvia-Estonia (1)Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas izsludina ikgadējo Kopējās latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvas konkursu. Saskaņā ar nolikumu balvai var pieteikt tulkotājus, latviešu valodas skolotājus Igaunijā un igauņu valodas skolotājus Latvijā, kā arī latviešu un igauņu valodu pētniekus par to ieguldījumu valodas popularizēšanā 2015. gadā.

Valodu balvas mērķis ir veicināt latviešu un igauņu valodas apguvi, latviešu – igauņu un igauņu – latviešu tulkotāju aktivitāti un profesionalitāti daiļliteratūras, politisko, zinātnisko un citu tekstu tulkošanā, kā arī stimulēt latviešu un igauņu valodu pētnieku, un valodas skolotāju ieguldījumu latviešu valodas popularizēšanā Igaunijā un igauņu valodas popularizēšanā Latvijā.

Iepriekš abu valstu Ārlietu ministriju balva bija pazīstama kā Latviešu – igauņu un igauņu – latviešu tulkotāju (Tulkotāju balva) balva. 2015. gada 3. jūlijā vizītes laikā Tallinā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas ārlietu ministri Keitu Pentusu–Rozimannusu (Keit Pentus–Rosimannus) nāca klajā ar paziņojumu par Tulkotāju balvas ietvara un nominantu loka paplašināšanu, iekļaujot tajā arī abu valodu pētniekus un skolotājus. Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka jaunais posms balvas vēsturē kļūs par labāku iespēju, lai popularizētu latviešu un igauņu valodu, un literatūru abās valstīs.

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Tulkotāju balvu 2009. un 2011. gadā saņēma Maima Grīnberga, 2010. un 2013. gadā – Guntars Godiņš, 2012. gadā – Kalevs  Kalkuns (Kalev Kalkun), bet 2014. gadā – Marguss Konnula (Margus Konnula) ar pseidonīmu Contra.

Valodu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ieguldījumi. Konkursa žūrijā būs abu valstu Ārlietu ministriju pārstāvji, kā arī Latvijas un Igaunijas literatūras un valodu eksperti, kuri lēmumu par konkursa uzvarētāju pieņems 2016. gada pavasarī.

Pieteikumus konkursam var iesūtīt Ārlietu ministrijai elektroniski uz e-pastu mfa.cha@mfa.gov.lv vai pa pastu ar norādi “Valodu balvai” līdz 2016. gada 11. martam (ieskaitot). Ar konkursa nolikumu un pieteikuma anketu var iepazīties LR ĀM tīmekļa vietnē: http://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/49337-izsludinats-kopejas-latviesu-un-igaunu-valodu-popularizesanas-balvas-konkurss

Posted on by Administrator in Jaunumi